Direct naar de inhoud

Local SEO Bureau Den Haag Gevonden worden in Den Haag en 070

06‑38048347 WhatsApp (opent in een nieuw venster)

Werkgebied: Den Haag en netnummer 070

61 wijken in 8 Haagse stadsdelen, Rijswijk en Leidschendam-Voorburg, 6 werklocaties en 4 kernen, elk met een eigen pagina, eigen cijfers en een eigen aanpak. Want een praktijk in het Statenkwartier heeft een andere zoekvraag dan een groothandel op het Forepark of een installateur in Stompwijk.

  • 71pagina’s met eigen inhoud
  • 569.468inwoners in de gemeente Den Haag (1 januari 2026)
  • 101.385bedrijfsvestigingen in die gemeente (2026, voorlopig)

Vraag een gratis local SEO-scan aanStel uw vraag via WhatsApp (opent in een nieuw venster)Plan een afspraak (opent in een nieuw venster)

Liever bellen? 06‑38048347

  • 30 minuten · kosteloos
  • Binnen 1 werkdag reactie
  • Geen verkooppraatje · vrijblijvend

Netnummer 070: Den Haag en drie buurgemeenten

Netnummer 070 dekt meer dan de stad. Volgens de netnummerlijst van tuxx.nl horen ’s-Gravenhage, Rijswijk, Voorburg, Leidschendam en Wassenaar erbij (geraadpleegd 15 oktober 2026). Daarmee vallen vier gemeenten onder 070: Den Haag, Rijswijk, Leidschendam-Voorburg en Wassenaar. Ook Stompwijk, dat onder de woonplaats Leidschendam valt, heeft 070 (postcodebijadres.nl, postcode 2266).

Anders dan bij veel andere netnummers zijn er binnen dit werkgebied geen uitzonderingen. Ypenburg en Hoornwijk (postcodes 2496 en 2497), Leidschenveen (2492) en Wateringse Veld (2548) hebben allemaal 070, ook al grenzen ze aan gemeenten met een ander nummer (postcodebijadres.nl, geraadpleegd 15 oktober 2026). Leidschenveen en Ypenburg horen sinds 2002 bij Den Haag; Leidschenveen kwam van Leidschendam en Ypenburg was verdeeld over Nootdorp en Rijswijk (Wikipedia, Leidschenveen-Ypenburg).

Even belangrijk is wat er niet onder valt. Zoetermeer heeft 079; Delft, Nootdorp, Pijnacker en Den Hoorn hebben 015; Wateringen, Kwintsheul en Monster 0174; Voorschoten 071 (tuxx.nl, geraadpleegd 15 oktober 2026). Die plaatsen hebben hier geen eigen pagina.

Acht stadsdelen en drie buurgemeenten

De gemeente Den Haag is verdeeld in acht stadsdelen: Centrum, Escamp, Haagse Hout, Laak, Leidschenveen-Ypenburg, Loosduinen, Scheveningen en Segbroek (denhaag.nl/nl/stadsdelen, geraadpleegd 15 oktober 2026). Daaronder liggen de CBS-wijken. De Haagse wijken hieronder staan per stadsdeel, van het centrum naar buiten, met de grootste wijk bovenaan. Daarna volgen de wijken van Rijswijk en van de twee woonplaatsen van Leidschendam-Voorburg.

Voor uw vindbaarheid is die indeling meer dan bestuurlijke achtergrond. Op de ene bron staat een bedrijf onder de wijk, op de andere onder het stadsdeel en op een derde onder ‘Den Haag’ of ‘’s-Gravenhage’. Voor Google en voor een taalmodel zijn dat verschillende schrijfwijzen van één adres. Op elke wijkpagina staat daarom bij welk stadsdeel of welke kern de wijk hoort, zodat u weet welke naam u consequent gebruikt.

Het hele werkgebied ligt in de provincie Zuid-Holland en in het COROP-gebied Agglomeratie ’s-Gravenhage. Dat gebied omvat ook Zoetermeer en Pijnacker-Nootdorp (allecijfers.nl, COROP-gebieden), die buiten netnummer 070 vallen. Een regiocijfer voor de agglomeratie noem ik daarom nooit een 070-cijfer.

De wijken in het 070-gebied, per stadsdeel en kern

Hieronder staan de 61 wijken gegroepeerd per stadsdeel of kern. Eén tabel van 61 rijen zegt weinig; per groep is meteen te zien hoe groot en hoe druk de ene wijk is naast de buurwijk. De Rijswijkse wijken heten bij het CBS alleen Wijk 01 tot en met 11; de namen op deze site komen uit de CBS-buurtnamen. Een leeg veld staat als streepje in de tabel, nooit als nul.

Stadsdeel Centrum

8 wijken met een eigen pagina, samen 110.102 inwoners en 23.665 bedrijfsvestigingen (opgeteld uit de CBS-cijfers van die wijken, inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025). Het stadsdeel Centrum en de CBS-wijk Den Haag Centrum zijn niet hetzelfde: de wijk is een van de acht wijken met een pagina in dit stadsdeel. De som is die van deze pagina’s en geen cijfer van het hele stadsdeel. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens en hectare: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 15 oktober 2026.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareNetnummer
Local SEO voor ondernemers in Schildersbuurt30.10213.6854.555146070
Local SEO en Google Maps in Den Haag Centrum21.95513.9106.420205070
Local SEO aanpak voor Transvaalkwartier16.3357.3903.79082070
Local SEO en Google Maps in Stationsbuurt12.9458.5152.35594070
Local SEO aanpak voor Zeeheldenkwartier12.7937.2952.72581070
Local SEO uitgelegd voor Groente- en Fruitmarkt8.0192.3351.53550070
Local SEO advies voor Archipelbuurt6.2693.5701.51587070
Local SEO aanpak voor Willemspark1.6841.07577035070

Stadsdeel Scheveningen

8 wijken met een eigen pagina, samen 61.329 inwoners en 11.355 bedrijfsvestigingen (opgeteld uit de CBS-cijfers van die wijken, inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025). Ook hier delen stadsdeel en wijk een naam: de pagina over de wijk Scheveningen gaat over de CBS-wijk, niet over het hele stadsdeel. De som is die van deze pagina’s en geen cijfer van het hele stadsdeel. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens en hectare: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 15 oktober 2026.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareNetnummer
Local SEO advies voor Scheveningen19.63710.5053.960232070
Local SEO en Google Maps in Geuzen- en Statenkwartier14.7417.3302.660135070
Local SEO cijfers voor Duinoord8.8014.8101.65068070
Local SEO in Belgisch Park8.3924.3051.505106070
Local SEO aanpak voor Duindorp5.8532.83056091070
Local SEO cijfers voor Westbroekpark en Duttendel2.4071.150415179070
Local SEO advies voor Van Stolkpark en Scheveningse Bosjes812410215111070
Local SEO cijfers voor Zorgvliet68638539088070

Stadsdeel Segbroek

5 wijken met een eigen pagina, samen 62.833 inwoners en 11.575 bedrijfsvestigingen (opgeteld uit de CBS-cijfers van die wijken, inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025). Het gaat om Valkenboskwartier, Bomen- en Bloemenbuurt, Regentessekwartier, Vruchtenbuurt en Vogelwijk. De som is die van deze pagina’s en geen cijfer van het hele stadsdeel. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens en hectare: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 15 oktober 2026.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareNetnummer
Local SEO en Google Maps in Valkenboskwartier18.15910.2303.685107070
Local SEO uitgelegd voor Bomen- en Bloemenbuurt14.9127.7202.425142070
Local SEO advies voor Regentessekwartier14.3768.0153.01594070
Local SEO voor ondernemers in Vruchtenbuurt9.9424.5751.490104070
Local SEO aanpak voor Vogelwijk5.4442.105960268070

Stadsdeel Haagse Hout

3 wijken met een eigen pagina, samen 50.406 inwoners en 8.245 bedrijfsvestigingen (opgeteld uit de CBS-cijfers van die wijken, inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025). Het gaat om Bezuidenhout, Mariahoeve en Marlot en Benoordenhout. De som is die van deze pagina’s en geen cijfer van het hele stadsdeel. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens en hectare: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 15 oktober 2026.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareNetnummer
Local SEO aanpak voor Bezuidenhout19.25411.3053.765193070
Local SEO cijfers voor Mariahoeve en Marlot15.7598.6151.805309070
Local SEO in Benoordenhout15.3937.2052.675274070

Stadsdeel Laak

Eén wijk met een eigen pagina, samen 44.684 inwoners en 8.800 bedrijfsvestigingen (opgeteld uit de CBS-cijfers van die wijken, inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025). In Laak heeft alleen Laakkwartier en Spoorwijk een woonwijkpagina; de Binckhorst staat apart bij de werklocaties. De som is die van deze pagina’s en geen cijfer van het hele stadsdeel. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens en hectare: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 15 oktober 2026.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareNetnummer
Local SEO aanpak voor Laakkwartier en Spoorwijk44.68424.1408.800281070

Stadsdeel Escamp

6 wijken met een eigen pagina, samen 132.304 inwoners en 20.955 bedrijfsvestigingen (opgeteld uit de CBS-cijfers van die wijken, inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025). Escamp is naar inwonertal het grootste stadsdeel in dit overzicht, met onder meer de Vinex-wijk Wateringse Veld tegen Wateringen (0174) aan. De som is die van deze pagina’s en geen cijfer van het hele stadsdeel. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens en hectare: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 15 oktober 2026.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareNetnummer
Local SEO voor ondernemers in Bouwlust en Vrederust29.01214.2304.155428070
Local SEO en Google Maps in Wateringse Veld24.6289.1753.410328070
Local SEO aanpak voor Moerwijk21.97411.1253.150180070
Local SEO voor ondernemers in Morgenstond20.55310.5653.385169070
Local SEO voor ondernemers in Rustenburg en Oostbroek18.9949.8654.32095070
Local SEO uitgelegd voor Leyenburg17.1439.1502.535135070

Stadsdeel Loosduinen

5 wijken met een eigen pagina, samen 55.451 inwoners en 6.965 bedrijfsvestigingen (opgeteld uit de CBS-cijfers van die wijken, inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025). Stadsdeel en wijk dragen allebei de naam Loosduinen; de cijfers op de wijkpagina zijn van de CBS-wijk. De som is die van deze pagina’s en geen cijfer van het hele stadsdeel. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens en hectare: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 15 oktober 2026.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareNetnummer
Local SEO aanpak voor Waldeck17.9509.6901.750185070
Local SEO en Google Maps in Loosduinen17.8848.5352.655274070
Local SEO cijfers voor Kraayenstein en Vroondaal10.7434.1401.345336070
Local SEO in Bohemen en Meer en Bos4.8962.855650127070
Local SEO en Google Maps in Kijkduin en Ockenburgh3.9781.870565482070

Stadsdeel Leidschenveen-Ypenburg

3 wijken met een eigen pagina, samen 47.411 inwoners en 6.760 bedrijfsvestigingen (opgeteld uit de CBS-cijfers van die wijken, inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025). Leidschenveen en Ypenburg horen sinds 2002 bij Den Haag; Leidschenveen kwam van Leidschendam, Ypenburg was verdeeld over Nootdorp en Rijswijk. De som is die van deze pagina’s en geen cijfer van het hele stadsdeel. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens en hectare: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 15 oktober 2026.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareNetnummer
Local SEO en Google Maps in Ypenburg26.35810.1903.510505070
Local SEO uitgelegd voor Leidschenveen20.0497.5602.330376070
Local SEO in Hoornwijk1.004465920371070

Wijken van Rijswijk

9 wijken met een eigen pagina, samen 59.073 inwoners en 7.170 bedrijfsvestigingen (opgeteld uit de CBS-cijfers van die wijken, inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025). De gemeente Rijswijk heeft één woonplaats. Het CBS nummert de wijken alleen (Wijk 01 tot en met 11); de paginanamen komen uit de CBS-buurtnamen. De som is die van deze pagina’s en geen cijfer van het hele gemeentedeel. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens en hectare: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 15 oktober 2026.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareNetnummer
Local SEO aanpak voor Oud-Rijswijk10.3475.5101.625118070
Local SEO advies voor Stervoorde en Eikelenburg9.3154.090805196070
Local SEO aanpak voor Overvoorde en Presidentenbuurt8.8534.1601.005177070
Local SEO in Sion en Haantje7.9882.655895276070
Local SEO voor ondernemers in Stationskwartier Rijswijk6.7013.91081596070
Local SEO advies voor Te Werve en Julianapark5.1292.800540153070
Local SEO voor ondernemers in Leeuwendaal en Cromvliet4.7132.14082045070
Local SEO uitgelegd voor Muziekbuurt en Wilhelminapark4.6002.210440114070
Local SEO en Google Maps in Kraayenburg en Vrijenban1.427675225101070

Wijken van Voorburg

6 wijken met een eigen pagina, samen 40.735 inwoners en 5.495 bedrijfsvestigingen (opgeteld uit de CBS-cijfers van die wijken, inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025). Voorburg is een van de twee woonplaatsen van de gemeente Leidschendam-Voorburg en grenst direct aan Den Haag. De som is die van deze pagina’s en geen cijfer van het hele gemeentedeel. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens en hectare: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 15 oktober 2026.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareNetnummer
Local SEO in Voorburg Midden8.0004.405895110070
Local SEO uitgelegd voor Bovenveen7.5574.14588575070
Local SEO cijfers voor Voorburg Oud7.2033.1301.335115070
Local SEO uitgelegd voor Voorburg Noord6.8323.7001.01065070
Local SEO voor ondernemers in Essesteijn5.7822.760565113070
Local SEO en Google Maps in Voorburg West en Park Leeuwenbergh5.3612.18080596070

Wijken van Leidschendam

7 wijken met een eigen pagina, samen 38.181 inwoners en 4.445 bedrijfsvestigingen (opgeteld uit de CBS-cijfers van die wijken, inwoners 1 januari 2026, vestigingen 2025). Leidschendam is de tweede woonplaats van Leidschendam-Voorburg; ook Stompwijk valt onder deze woonplaats. De som is die van deze pagina’s en geen cijfer van het hele gemeentedeel. Inwoners per 1 januari 2026; vestigingen verslagjaar 2025; huishoudens en hectare: CBS via allecijfers.nl, geraadpleegd 15 oktober 2026.

WijkInwonersHuishoudensVestigingenHectareNetnummer
Local SEO advies voor ’t Lien en De Rietvink7.3393.305720153070
Local SEO uitgelegd voor Damsigt en omgeving7.1743.010870142070
Local SEO cijfers voor Leidschendam-Zuid6.8233.080905108070
Local SEO in Prinsenhof5.7402.72048555070
Local SEO uitgelegd voor De Zijde en Duivenvoorde5.5202.505685346070
Local SEO uitgelegd voor De Heuvel en Amstelwijk3.1641.81529540070
Local SEO cijfers voor Stompwijk2.4219754852.143070

De zes werklocaties

Binckhorst, Forepark, Beatrixkwartier en Zichtenburg-Kerketuinen in Den Haag, en Plaspoelpolder en Hoornwijck met Broekpolder in Rijswijk, zijn plekken waar vooral gewerkt wordt. Beatrixkwartier is geen CBS-wijk of -buurt; daar staan dus geen vestigingscijfers bij. De klant is hier een inkoper of facilitair verantwoordelijke die op een vakterm plus de regio zoekt, zelden op de naam van het terrein. Op volgorde van het aantal vestigingen, verslagjaar 2025, via allecijfers.nl (bron CBS). Samen 4.820 vestigingen, opgeteld uit de rijen hieronder.

WerklocatieGemeenteVestigingenHectarePostcode
Local SEO in PlaspoelpolderRijswijk1.5051262288
Local SEO uitgelegd voor BinckhorstDen Haag1.3901462516
Local SEO aanpak voor ForeparkDen Haag8653042491
Local SEO in Zichtenburg-KerketuinenDen Haag625822544
Local SEO in Hoornwijck en BroekpolderRijswijk435452289
Local SEO voor ondernemers in BeatrixkwartierDen Haag–––

De kernen in het 070-gebied

Vier kernen in drie gemeenten buiten Den Haag. Rijswijk en Wassenaar zijn elk een hele gemeente met één woonplaats, dus daar is het gemeentecijfer ook het cijfer van de kern; hun vestigingscijfer is de voorlopige CBS-stand van 2026. Voorburg en Leidschendam zijn de twee woonplaatsen van Leidschendam-Voorburg, met vestigingen over verslagjaar 2025 (allecijfers.nl, bron CBS, geraadpleegd 15 oktober 2026). De kernen worden niet bij de Haagse tellingen opgeteld.

KernGemeenteInwonersHuishoudensVestigingenJaar vestigingen
Local SEO voor ondernemers in VoorburgLeidschendam-Voorburg43.19821.2705.7702025
Local SEO cijfers voor LeidschendamLeidschendam-Voorburg35.71816.5054.1702025
Local SEO advies voor RijswijkRijswijk61.85729.5799.6102026, voorlopig
Local SEO aanpak voor WassenaarWassenaar27.97512.1114.1652026, voorlopig

Wat er binnen dit werkgebied verschilt

  • Net over de grens, een ander netnummer

    Wateringse Veld heeft 070, het aangrenzende Wateringen 0174. Ypenburg heeft 070, Nootdorp ernaast 015. Een bron die een bedrijf in Wateringse Veld onder Wateringen zet, of een profiel met een 015-nummer en een adres in Ypenburg, levert tegenstrijdige vermeldingen op.

  • Eén adres, drie plaatsnamen

    Een adres in Scheveningen staat op de ene bron in ‘Scheveningen’, op de andere in ‘Den Haag’ en op de derde in ‘’s-Gravenhage’. Voor uw Google Bedrijfsprofiel telt één schrijfwijze, en op zo’n naad ontstaan de fouten.

  • Zuiver zakelijke werklocaties

    Op het Forepark wonen 155 mensen (1 januari 2026) op 304 hectare, en er zijn 865 vestigingen (2025; allecijfers.nl, bron CBS, geraadpleegd 15 oktober 2026). Daar wordt niet gezocht op “in de buurt” maar op een vakterm plus de regio, vaak vanaf een ander adres.

  • Oude gemeentegrenzen op oude bronnen

    Leidschenveen en Ypenburg horen sinds 2002 bij Den Haag. Daarvoor lag Leidschenveen in Leidschendam en was Ypenburg verdeeld over Nootdorp en Rijswijk (Wikipedia, Leidschenveen-Ypenburg). Oudere bedrijvengidsen houden die oude indeling soms nog aan.

Bronnen

  • Inwonertallen (1 januari 2026), huishoudens, oppervlakte en bedrijfsvestigingen (verslagjaar 2025) per wijk, werklocatie en woonplaats: CBS, ontsloten via allecijfers.nl, geraadpleegd 15 oktober 2026.
  • Gemeente Den Haag: 569.468 inwoners per 1 januari 2026 (allecijfers.nl/gemeente/den-haag/); 101.385 bedrijfsvestigingen in 2026, voorlopig cijfer (CBS StatLine 81575NED), geraadpleegd 15 oktober 2026.
  • Vestigingen 2015 tot en met 2026 van Den Haag, Rijswijk, Leidschendam-Voorburg en Wassenaar: CBS StatLine 81575NED via opendata.cbs.nl, geraadpleegd 15 oktober 2026; 2025 en 2026 voorlopig.
  • Acht stadsdelen: denhaag.nl/nl/stadsdelen en denhaag.nl/nl/stadsdelen/bewonersorganisaties, geraadpleegd 15 oktober 2026.
  • Netnummer 070 en de netnummers eromheen (079, 015, 0174, 071): tuxx.nl/telefoneren/netnummers_nederland; per postcode gecontroleerd via postcodebijadres.nl (2266, 2492, 2496, 2497, 2548 en 2631). Alle geraadpleegd 15 oktober 2026.
  • Leidschenveen en Ypenburg bij Den Haag sinds 2002: en.wikipedia.org/wiki/Leidschenveen-Ypenburg, geraadpleegd 15 oktober 2026.
  • COROP-gebied Agglomeratie ’s-Gravenhage en de gemeenten daarin: allecijfers.nl/corop-gebieden/, geraadpleegd 15 oktober 2026.
  • Deze pagina is voor het laatst inhoudelijk gecontroleerd op 15 oktober 2026.

Uw eigen wijk, werklocatie of kern als uitgangspunt

Kies hierboven uw wijk, werklocatie of kern voor de cijfers en de aanpak die daar gelden, of vraag meteen de gratis scan aan. Die meet uw eigen situatie in plaats van het gemiddelde van uw gemeente.

Vraag een gratis local SEO-scan aanStel uw vraag via WhatsApp (opent in een nieuw venster)Plan een afspraak (opent in een nieuw venster)

Liever bellen? 06‑38048347